ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی ، دانش مرتب و هماهنگ نمودن دندانها و فکین نسبت به یکدیگر است. دندانهایی که دچار ناهنجاریهای مختلف هستند علاوه بر ظاهر نازیبا و پایین آمدن اعتماد بنفس فرد در زندگی ، منجر به  مشکلاتی در رعایت بهداشت مناسب دهان و دندان و سوء تغذیه و مشکلات گوارشیو گاه مشکلاتی در تکلم( در حالات شدید ناهنجاری) و بروز بیماریهای دیگر می شوند.ناهنجاری های شدید دندانی و فکی به عنوان معلولیت اجتماعی دسته بندی شده و روابط اجتماعی فرد در تعامل با بقیه افراد جامعه را دچار مشکل نموده و می تواند موجب منزوی شدن فرد از جمع دوستان و همسالان شده واثر بسیار مخربی بر اعتماد به نفس فرد بگذارد.

هدف اصلی از درمان ارتودنسی، ایجاد لبخندی اختصاصی و دلنشین برای افراد مراجعه کننده و مرتفع نمودن اختلالاتی هم چون: مشکلات تنفسی، بلعی و… می‌باشد. داشتن لبخند زیبا،علاوه بر افزایش قابل توجه اعتماد به نفس ،موجب اثر گذاری بیشترشما در ذهن مخاطب وکمک به کسب موفقیتهای روز افزون در زندگی فردی می نماید.

مانند سایر درمانهای تخصصی ، انجام درمان ارتودنسی به دانش تخصصی و مهارت خاصی نیاز دارد که اغلب با تحصیلات آکادمیک تخصصی  قابل حصول است.لذا بایستی این درمان را به فردی که شایستگی علمی و مهارت و توان مناسب برای این نوع درمانها را کسب نموده سپرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کلیک راست در این سایت غیر فعال می باشد.